Բաքուն վստահեցրել է, որ Հայաստանում աշխատանքներ են սկսվել «Թրամփի ուղու» վրա
Նյու Յորքում կայացած «Միջին միջանցքի երկայնքով. հաղորդակցություն, ֆինանսներ և էներգետիկա» 6-րդ Կասպիական գործարար ֆորումում Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Հայաստանում սկսվել են «Թրամփի ուղու» վրա աշխատանքները։
Ադրբեջանի նախագահի օգնականը նշել է, որ «Բաքվից մինչև Զանգիլան և Հայաստանի հետ սահման երկաթուղու նախագծի իրականացումը սկսվել է 2020 թվականին» և նախատեսվում է ավարտել մինչև 2026 թվականի կեսերը։
«Ինչպես նաև աշխատանքներ են տարվում Հայաստանի տարածքում գտնվող Զանգեզուրի միջանցքի 42-կիլոմետրանոց հատվածում։ Դրանցում ներգրավված են ԱՄՆ-ի մեր գործընկերները»,- հայտարարել է Հաջիևը, հայտնում է haqqin.az-ը։

В Баку уверяют: В Армении начались работы на «пути Трампа»
Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев на проходящем в Нью-Йорке 6-м Каспийском бизнес-форуме «Вдоль Срединного коридора: связь, финансы и энергетика» заявил о начавшихся в Армении работах на «пути Трампа».
Помощник азербайджанского президента отметил, что «с 2020 года началась реализация проекта железной дороги от Баку до Зангилана и границы с Арменией», который планируется завершить к середине 2026 года.
«Также ведутся работы на 42-километровом участке Зангезурского коридора, расположенном на территории Армении. В них участвуют наши партнеры из США», - заявил Гаджиев, сообщает haqqin.az.