Արևմտյան մեդիա հսկաները համերաշխ են ահաբեկիչների հետ. Զախարովա
Արևմտյան մեդիա հսկաները համերաշխ են ահաբեկիչների հետ՝ հրաժարվելով «Կրոկուս»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո ջնջել ռուսների հասցեին անմարդկային մեկնաբանությունները, ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ուկրաինական սոցիալական ցանցերում ցինիկ, անմարդկային, չարամիտ մեկնաբանություններ են հայտնվել։ Հարց ամերիկյան համացանցային հսկաներին և հարթակներին. Մինչ այժմ չեք որոշել ջնջե՞լ ռուսներին սպանելու կոչեր անող մարդատյաց գրառումները, դեռ կարծում եք, որ դա նորմա՞լ է: Ստացվում է, որ դուք համերաշխ եք այն ահաբեկիչների հետ, որոնք սպանում են խաղաղ բնակիչներին (համերգային) դահլիճում»,- նշել է Զախարովան՝ դիմելով համապատասխան մեդիա հսկաներին։
Բոլոր նրանց տեսակետները, ովքեր հնարավոր են համարում ռուսների և ռուսալեզու մարդկանց սպանությունն արդարացնելը, նա անվանել է «մարդակերներին բնորոշ բավարարվածություն»։
«Սա շատ վտանգավոր է, հատկապես, եթե հիշենք բոլոր բազմաթիվ արյունալի հանցագործությունները, որոնք ժամանակակից բանդերականները կատարել են Դոնբասի և Ռուսաստանի այլ շրջանների խաղաղ բնակչության դեմ», - ասել է նա:

Захарова: Западные медиагиганты солидаризируются с террористами
Западные медиагиганты солидаризируются с террористами, отказываясь удалять бесчеловечные комментарии в отношении русских после теракта в «Крокус сити холле»,  заявила на брифинге официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, передает ТАСС.
«В украинских социальных сетях появились циничные, бесчеловечные, злорадные комментарии. Вопрос к американским интернет-гигантам и платформам - до сих по не решались удалять человеконенавистнические посты, которые призывают убивать русских, до сих пор считаете это нормальным? Вы же, получается, солидаризируетесь с теми террористами, которые убивают в (концертном) зале мирных граждан», - отметила Захарова, обращаясь к соответствующим медиагигантам.
Она назвала «людоедским удовлетворением» взгляды всех тех, кто считает возможным оправдывать убийства русских и русскоязычных.
«Это очень опасно, особенно если вспомнить о всех тех многочисленных кровавых преступлениях, которые современные бандеровцы совершили против мирного населения Донбасса и других российских регионов», - сказала она.