ԱՄՆ պետքարտուղարը սոցցանցերում գրառում է կատարել Հայաստանի արտգործնախարարի հետ համաձայնագրի ստորագրումից հետո
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և ես հիմնադրեցինք ԱՄՆ-Հայաստան ռազմավարական գործընկերության հանձնաժողովը՝ երկու երկրների շահերից ելնելով համագործակցությունը զարգացնելու նպատակով։ Այս մասին սոցցանցում գրել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը։
«Մեր ամուր գործընկերության միջոցով է, որ մենք կարող ենք օգնել կառուցել կայուն տարածաշրջանային անվտանգություն և բարգավաճում»,- գրել է նա:

Госсекретарь США сделал запись в соцсетях после подписания соглашения с министром иностранных дел Армении
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и я запустили Комиссию по стратегическому партнерству США-Армения для активизации сотрудничества в интересах обеих стран. Об этом в соцсетях написал госсекретарь США Энтони Блинкен.
«Именно через наши прочные партнерства мы можем помочь построить прочную региональную безопасность и процветание», – написал он.