ԱՄՆ-ի ուժերն ու դաշնակիցները նոր հարվածներ են հասցրել Եմենին
ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարության ուժերը (CENTCOM) բրիտանական զինված ուժերի հետ միասին՝ Ավստրալիայի, Բահրեյնի, Կանադայի, Դանիայի, Նիդեռլանդների և Նոր Զելանդիայի աջակցությամբ փետրվարի 24-ին, մոտավորապես ժամը 11:50-ին, Սանայի ժամանակով, հարվածել են Եմենի հութիների 18 թիրախների, հայտնում է CENTCOM-ը։
Ըստ հաղորդագրության, հարվածների թիրախ են դարձել հութիների ստորգետնյա զենքի, հրթիռների պահեստները, միակողմանի գործողության անօդաչու թռչող սարքերը, հակաօդային պաշտպանության համակարգերը, ռադարները և ուղղաթիռը։
«Այդ հարվածները կոչված են թուլացնելու հութիների կարողությունները և խափանելու նրանց շարունակական անխոհեմ և անօրինական հարձակումները Կարմիր ծովում, Բաբ էլ Մանդեբ նեղուցում և Ադենի ծոցում միջազգային առևտրային, ԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի նավերի վրա», - ասվում է CENTCOM-ի հայտարարության մեջ:

Силы США вместе с союзниками нанесли новую серию ударов по территории Йемена
Силы Центрального командования США (CENTCOM) совместно с Вооруженными силами Великобритании и при поддержке Австралии, Бахрейна, Канады, Дании, Нидерландов и Новой Зеландии 24 февраля, примерно в 11:50 по времени Саны,  нанесли удары по 18 объектам хуситов на территории Йемена, сообщает CENTCOM.
Согласно сообщению, целями ударов стали подземные хранилища оружия хуситов, ракетные склады, беспилотные летательные аппараты одностороннего действия, системы противовоздушной обороны, радары и вертолет.
«Эти удары направлены на то, чтобы ослабить возможности хуситов и сорвать их продолжающиеся безрассудные и незаконные нападения на международные коммерческие суда, а также суда США и Великобритании в Красном море, Баб-Ай-Мандебском проливе и Аденском заливе», - говорится в заявлении CENTCOM.