Ամերիկյան զինուժը նոր հարված է հասցրել Եմենին
Ամերիկյան զինուժը երկուշաբթի օրը նոր հարված է հասցրել Եմենին՝ թիրախավորելով Անսար Ալլահ շարժման հութի ապստամբների վերգետնյա անօդաչու թռչող սարքերը: Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM)։
«Փետրվարի 5-ին, մոտավորապես Սանայի ժամանակով ժամը 15:30-ին, CENTCOM-ի ուժերը հարձակվել են հութիների վերգետնյա անօդաչու սարքերի վրա, որոնք պայթուցիկներ էին տեղափոխում: Ամերիկյան զինուժը հայտնաբերել է վերգետնյա անօդաչու թռչող սարքեր Եմենի հութիների կողմից վերահսկվող շրջաններում և որոշել, որ դրանք անմիջական վտանգ են ներկայացնում տարածաշրջանում ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի և առևտրային նավերի համար», - ասվում է X-ի հրամանատարության հայտարարության մեջ:

США сообщили о нанесении нового удара по Йемену
Американские военные нанесли в понедельник новый удар по территории Йемена, целью атаки стали надводные дроны мятежников-хуситов из движения «Ансар Аллах». Об этом сообщило Центральное командование ВС США (CENTCOM).
«5 февраля, приблизительно в 15:30 по времени Саны, силы CENTCOM нанесли удар по надводным дронам со взрывчаткой, принадлежащим хуситам. ВС США обнаружили надводные дроны на подконтрольных хуситам территориях Йемена и определили, что они представляют непосредственную угрозу кораблям ВМС США и коммерческим судам в регионе», - говорится в сообщении, опубликованном командованием в X.