Ադրբեջանը ԱՄՆ-ում հայտնվել է հերթական սկանդալի կենտրոնում․ ANCA
Ադրբեջանը ԱՄՆ-ում հայտնվել է հերթական սկանդալի կենտրոնում։ Այս մասին ասված է ANCA-ի թվիթերյան էջում։
"Ավելի ու ավելի ակնհայտ է դառնում, որ Ադրբեջանի դեսպանատներն ամբողջ աշխարհում ոչ այնքան դիվանագիտական ներկայացուցչություններ են, որքան բանկոմատներ, որոնք կաշառքներ են բերում Ալիևի ցուցումով", - գրում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը (ANCA):
Հիշեցնենք, ավելի վաղ ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոն խուզարկություն էր անցակցրել դեմոկրատ կոնգրեսական Հենրի Քուեյարի տանը և Տեխասի նրա նախընտրական շտաբում՝ Ադրբեջանին և ամերիկացի մի քանի գործարարների վերաբերող լայնածավալ դաշնային հետաքննության շրջանակներում:
Քուեյարը վերջին տարիներին եղել է Կոնգրեսի՝ Ադրբեջանի հետ բարեկամական խմբի համանախագահը և բազմիցս հանդիպել է Ադրբեջանի պաշտոնատար անձանց, այդ թվում՝ Ադրբեջանի դեսպան Էլին Սուլեյմանովի հետ։

Азербайджан в центре скандала в США
Азербайджан в центре скандала в США,-  oб этом собщает Армянский национальный комитет Америки (ANCA).
«Становится все более очевидным, что посольства Азербайджана по всему миру — это не столько дипломатические представительства, сколько банкоматы, доставляющие незаконные взятки по указанию Алиева», - пишет ANCA.
Дело в том, что на днях Азербайджан оказался замешан в очередном коррупционном скандале. На прошлой неделе ФБР провело обыск в доме члена Палаты представителей Генри Куэльяра, как сообщается, в связи с расследованием, связанным с интересами азербайджанского бизнеса.