Ադրբեջան փախած նախկին գիտակ Ռովշան Ասկերովը ԶՈւ-ին կոչ է անում սպանել ռուսներին
՛՛Ինչ, որտեղ, երբ՛՛ ինտելեկտուալ խաղի նախկին մասնակից, ռուսական արդարադատությունից հայրենի Ադրբեջան փախած Ռովշան Ասկերովը կոչ է արել Ուկրաինայում սպանել ռուսներին ։
"Նրանց նկատմամբ միակ հնարավոր վերաբերմունքը նրանց սպանելն է։ Սպանել, սպանել, սպանել ռուս զինվորներին, որպեսզի նրանք վերջապես հասկանան, թե ուր են եկել և ոռնալով՝ զենքն ուղղեն Կրեմլի վրա",-հայտարարել է հեռուստաշոուի նախկին մասնակիցը:։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանում նրա նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել և անգամ հեռակա կարգով ձերբակալվել է Մոսկվայի Բասմանի դատարանի կողմից՝ ֆաշիզմի վերականգնման մասին հոդվածով:

Сбежавший в Азербайджан экс-знаток Ровшан Аскеров призывает ВСУ убивать русских
Бывший участник интеллектуальной телеигры «Что?Где?Когда?» Ровшан Аскеров, бежавший на родину в Азербайджан от российского правосудия, призвал убивать русских на Украине.
«Единственное возможное отношение к ним — это убивать их. Убивать, убивать, убивать российских солдат, заваливать «грузом 200» Россию ровно для того, чтобы они наконец поняли, куда они пришли, получили по щам, взвыли и повернули оружие на Кремль», — заявил бывший «знаток» телешоу.
Напомним, что в России он объявлен в розыск и даже заочно арестован московским Басманным судом по статье о реабилитации фашизма.