Աբխազիայի ղեկավարը ռուս-աբխազական համաձայնագիրը վավերացնող օրինագծի հետկանչի փաստաթուղթ չի ստորագրել. ՏԱՍՍ
Աբխազիայի ղեկավար Ասլան Բժանիան ռուս-աբխազական համաձայնագիրը վավերացնող օրինագծի հետկանչի փաստաթուղթ չի ստորագրել, տեղեկացրել է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով Բժանիայի մամուլի ծառայությանը։
«Նախագահը չի ստորագրել փաստաթուղթ խորհրդարանից «Աբխազիայի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների միջեւ ռուսական իրավաբանական անձանց կողմից Աբխազիայի Հանրապետության տարածքում ներդրումային նախագծերի իրականացման համաձայնագրի վավերացման մասին» օրինագծի հետկանչի փաստաթուղթը»,- նշված է հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ Աբխազիայի մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ Բժանիան իրավիճակի կայունացման համար որոշում է կայացրել խորհրդարանից այդ օրինագիծը հետ կանչելու մասին։

ТАСС: Лидер Абхазии не подписывал документ об отзыве законопроекта о ратификации российско-абхазского соглашения
Лидер Абхазии Аслан Бжания не подписывал документ об отзыве законопроекта о ратификации российско-абхазского соглашения по инвестпроектам из парламента, сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу Бжании.
«Президент не подписывал документ об отзыве законопроекта «О ратификации соглашения между правительством Республики Абхазия и правительством Российской Федерации об осуществлении российскими юридическими лицами инвестиционных проектов на территории Республики Абхазия» из парламента», - говорится в сообщении.
Ранее пресс-служба лидера Абхазии сообщала, что Бжания для стабилизации ситуации принял решение об отзыве из парламента этого законопроекта.