Փաշինյանն ընդունել է ներդրումային բանկի փոխնախագահին․ կարևորվել է Հյուսիս-հարավի կյանքի կոչումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Թերեզա Չերվինսկային: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ Կառավարության և ԵՆԲ-ի միջև արդյունավետ համագործակցությունը, այդ թվում՝ ճանապարհաշինության, ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, ջրային ոլորտի և այլ ուղղություններով:
Թերեզա Չեվինսկայան նշել է, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է շարունակելու փոխգործակցությունը ՀՀ Կառավարության առաջնահերթությունների և ռազմավարական ծրագրերի իրականացման գործում:
Այս համատեքստում, կողմերը կարևորել են Հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի, Երևանի էներգաարդյունավետության բարձրացման և այլ ծրագրերի կյանքի կոչումը:
Մտքեր են փոխանակվել հետագա նախագծերի իրականացման հնարավորությունների, ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի և այլ հարցերի շուրջ:

Пашинян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Терезу Червиньску. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
Он подчеркнул важность эффективного сотрудничества между Правительством Армении и ЕИБ, в том числе в сферах дорожного строительства, развития инфраструктуры, энергетики, водного сектора и в других направлениях.
Червиньска отметила, что ЕИБ готов продолжить сотрудничество в реализации приоритетов и стратегических программ Правительства Армении.
В этом контексте стороны подчеркнули важность реализации программы автомагистрали Север-Юг, повышения энергоэффективности Еревана и других проектов.
Состоялся обмен мыслями о возможностях реализации дальнейших проектов, а также о разработанном Правительством Армении проекте «Перекресток мира» и других вопросах.