Այս տարի Հայաստան է ներմուծվել շուրջ 114 հազար ավտոմեքենա. Դավիթ Անանյան
Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ներկրված մեքենաների թիվը 63 հազարով ավելի է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ  2019 թ. հոկտեմբերի 14-ի դրությամբ Հայաստան է ներմուծվել շուրջ 114 հազար ավտոմեքենա. «Այդ 114 հազար մեքենայից գանձվել է մոտ 51 մլրդ դրամ, նախորդ տարվա համեմատ 27 մլրդ-ով ավելի»:
Անանյանը միաժամանակ նկատեց` ավտոմեքենաների ներկրման բումը հաջորդ տարիներին հաստատ այս ծավալներով չի լինելու. «Մեր գնահատմամբ` հաջորդ տարի մոտ 50-55 մլրդ դրամ մենք չենք ունենալու»:

В этом году в Армению было импортировано около 114 тысяч автомобилей: Давид Ананян
В этом году в Армению было импортировано около 114 тысяч автомобилей . Об этом на сегодняшней встрече с журналистами сообщил председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян.
Он сообщил, что в 2019 году, по состоянию на 14 октября, в Армению было ввезено около 114 тыс. автомобилей. «В результате растаможки этих 114 тысяч машин было взыскано около 51 млрд драмов, что на 27 млрд больше, чем в прошлом году»,- сообщил он.
В то же время Ананян заметил, что бума импорта автомобилей в последующие годы точно не будет, в результате чего в следующем году в бюджет не поступит 50-55 млрд драмов.