ՀՀ տնտեսական զարգացման հիմքում դրված գաղափարախոսությունը ռեալ աշխատում է ․ Նիկոլ Փաշինյան
Տարին փակում ենք բավականին լավ տրամադրությամբ. Երեկ վիճակագրության կոմիտեն հրապարակել է նոյեմբերի եւ 11 ամիսների տնտեսական ցուցանիշները եւ պետք է արձանագրել, որ նոյեմբերը տնտեսական հաջողությունների առումով ռեկորդային է: Այս մասին այսօր կառավարությնա տարեվերջյան ամփոփիչ նիստում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա, մեջբերելով ԱՎԿ-ի հրապարակած նոյեմբեր ամսվա ցուցանիշներն, ասաց․ «Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 10,1 տոկոս: Շատ կարեւոր է, որ նոյեմբերի ապրանքների ատրահանման աճ ունենք 25,7 տոկոսով, առեւտրի շրջանառությունն աճել է 11,9 տոկոսով, ծառայությունների ծավալը՝ 11,6 տոկոսով, շինարարությունը 4,8 տոկոսով: »
Անդրադառնալով այս տարվա 11 ամիսների ցուցանիշներին՝ վարչապետն ընդգծեց, որ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 7,5 տոկոս, արդյունաբերության աճը՝ 9,3 տոկոս, արտահանման աճը՝ 9 տոկոս:
«Սրանք իսկապես բավականին լավ ցուցանիշներ են: Ի վերջո սրանք արձանագրում են, որ այն գաղափարախոսությունը, որ դրել ենք տնտեսական զարգացման հիմքում, ռեալ աշխատում է ՀՀ-ում»,-ասաց Փաշինյանը:

Премьер Пашинян доволен итогами уходящего экономического года
Идеология, которая была заложена в основу экономического развития, реально работает.  Об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, цитируя опубликованные накануне экономические показатели за 11 месяцев 2019 год.
Премьер-министр отметил, что нужно констатировать, что ноябрь является рекордным в плане экономических успехов.
«Экономическая активность составила 10,1%. Очень важно, что в ноябре у нас есть рост экспорта товаров на 25,7%, торговый оборот вырос на 11,9%, объем услуг - на 11,6%, строительство - на 4,8%. По показателям 11 месяцев рост экономической активности составил 7,5%,  промышленность выросла на 9,3%,  экспорт - на 9%», - перечислил он.
Пашинян добавил, что это действительно хорошие показатели, которые констатируют, что та идеология, которая заложена в основу экономического развития, реально работает.