ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում. ՊԲ
Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով: Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում: Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Թշնամական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:

Подразделения Армии обороны вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях
В районах дислокации группировок противника в течение ночи продолжались мероприятия по разведке и огневому поражению. Уничтожен один вражеский автомобиль с боеприпасами. Расклад сил во всех направлениях линии фронта остался неизменным.
Подразделения Армии обороны вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях. Наши войска поразили также один вражеский танк, один боевой автомобиль пехоты и 5 беспилотников.
Утром возобновились боевые действия в указанных направлениях. Помимо оборонительных рубежей противник продолжает обстреливать также мирные населенные пункты и гражданскую инфраструктуру. Вражеские силы применили также оружие, запрещенное Женевскими конвенциями и содержащее элементы химического оружия (белый фосфор).