Ոչնչացվել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա. Արցախի ՊԲ
Այս պահի դրությամբ ՊԲ ստորաբաժանումները մղում են պաշտպանական մարտեր՝ կասեցնելով հակառակորդի առաջխաղացումը: Հակառակորդն ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա: ՊԲ կորուստները ճշտվում են: Այս մասին ասվում է Արցախի ՊԲ տարածած հաղորդագրության մեջ։
"Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերը սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան ժամը 07:15-ի սահմաններում ագրեսիա են ձեռնարկել Արցախի Հանրապետության հանդեպ: Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի մարտակարգերին, մշտական տեղակայման վայրերին ու խաղաղ բնակավայրերին հասցվել են հարվածներ հրետանային համակարգերի և հարվածային ԱԹՍ-ների կիրառմամբ: Այնուհետև հակառակորդի մոտոհրաձգային և զրահատանկային ստորաբաժանումները հարձակման են անցել հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով: Այս պահի դրությամբ նշված ուղղություններում ՊԲ ստորաբաժանումները մղում են պաշտպանական մարտեր՝ կասեցնելով հակառակորդի առաջխաղացումը: Հակառակորդն ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա: ՊԲ կորուստները ճշտվում են",- մասնավորապես ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Уничтожены 4 вертолета противника, около 15 БПЛА, в том числе ударные, 10 танков и боевая машина пехоты: АО Арцаха
На данный момент подразделения Армии обороны НКР ведут оборонительные бои, пресекая продвижение противника. Подразделения Армии обороны НКР уничтожили 4 вертолета противника, около 15 БПЛА, в том числе ударных, 10 танков и боевую машину пехоты. Противник понес большие потери в живой силе и бронетехнике. Об этом говорится в сообщении Армии обороны Арцаха. Потери армянской стороны уточняются.
«Утром 27 сентября в 07:15 вооруженные силы Азербайджана предприняли агрессию в отношении Республики Арцах. По боевым позициям, местам постоянной дислокации и мирным населенным пунктам Вооруженных Сил Республики Арцах были нанесены удары с применением артиллерийских систем и ударных БПЛА. Затем мотострелковые и бронетанковые подразделения противника перешли в наступление на Северном, Южном и юго-восточном направлениях. Со стороны подразделений Армии обороны были уничтожены 4 вертолета противника, около 15 БПЛА, в том числе ударные, 10 танков и боевая машина пехоты. Противник понес большие потери в живой силе и бронетехнике»,- говорится в заявлении.