Բելառուսի նախագահն այցելել է օկուպացված Շուշի
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այցելել են օկուպացված հայկական Շուշի քաղաք։
Նրանք ուսումնասիրել են Շուշիի բնակելի թաղամասերից մեկը:
Հաղորդվում է նաև, որ Բելառուսի նախագահը քաղաքին նվիրել է բելառուսական տրակտորային տեխնիկա։  Այցի մասին հայտնում է APA-ն՝ չմանրամասնելով։
Նախօրեին Ալիևի հետ հանդիպմանը հաջորդած մամուլի ասուլիսում Լուկաշենկոն, Ադրբեջանի նախագահին «եղբայր» անվանելով, մի շարք բացահայտ Հայաստանին ոչ բարեկամական հայտարարություններ արեց ։
«Ես հիշեցի մեր զրույցը պատերազմից առաջ, ձեր ազատամարտից առաջ, երբ միասին ճաշի ժամանակ փիլիսոփայորեն զրուցում էինք։ Հետո եկանք այն եզրակացության, որ պատերազմում հնարավոր է հաղթել»,- ի թիվս այլոց ասել է Լուկաշենկոն։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев и президент Беларуси Александр Лукашенко посетили оккупированный армянский город Шуши.
О визите сообщает АПА, не вдаваясь в подробности. Отмечается лишь, что Лукашенко и Алиев побывали в новостройке.
Накануне на пресс-конференции по итогам встречи с Алиевым Лукашенко, называя азербайджанского президента «братом», сделал ряд откровенно недружественных Армении заявлений.
«Вспомнил наш разговор перед войной, перед Вашей освободительной войной, когда мы философски рассуждали за обедом вдвоем. Тогда мы пришли к выводу, что в войне победить можно», - заявил в числе прочего Лукашенко.