Լաչինի միջանցքի տարածք են ժամանել Ադրբեջանի ՆԳՆ ներքին զորքերի զինծառայողներ և ոստիկանական ուժեր՝ «ապահովելու բողոքի ակցիայի մասնակիցների անվտանգությունը»
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ Լաչինի միջանցքի տարածք են ժամանել Ադրբեջանի ՆԳՆ ներքին զորքերի զինծառայողներ և ոստիկանական ուժեր՝ «ապահովելու բողոքի ակցիայի մասնակիցների անվտանգությունը»։
Միևնույն ժամանակ այսօր Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը Բաքվում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ հանդիպմանը անդրադարձել է Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակին։ Հաջիևը հայտնել է, որ կապի մեջ են ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարության հետ՝ նշելով, որ ադրբեջանական կողմը նամակներ է փոխանցել հրամանատարությանը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները նաև տարածում են տեսանյութեր, որտեղ երևում է, որ ռուս խաղաղապահները փակված ճանապարհի մոտ վրաններ են տեղադրել, սակայն առայժմ հայտնի չէ, թե ինչ նպատակներով։

На территорию Лачинского коридора прибыли военнослужащие Внутренних войск МВД Азербайджана и полицейские, чтобы «обеспечить безопасность участников экологической акции протеста»
На территорию Лачинского коридора прибыли военнослужащие Внутренних войск МВД Азербайджана и полицейские силы, чтобы «обеспечить безопасность участников экологической акции протеста», сообщают азербайджанские СМИ.
В то же время сегодня помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев на встрече с руководителями диппредставительств в Баку коснулся ситуации в Лачинском коридоре. Гаджиев сообщил, что находится на связи с командованием российского миротворческого контингента, отметив, что азербайджанская сторона передала командованию письма.
Азербайджанские СМИ также распространяют видеоматериалы, на которых видно, что российские миротворцы установили палатки у перекрытой дороги, однако пока неизвестно, с какой целью.