Ջալալ Հարությունյանի վստահ հրամանատարությամբ` տղաներն արդյունավետ իրականացնում են Հայրենիքի պաշտպանության սուրբ առաքելությունը. ԱՀ նախագահ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն իր գրառման մեջ մասնավորապես նշում է․
«Պաշտպանության բանակը շարունակում է վստահորեն կատարել իր առջև դրված մարտական խնդիրը՝ բոլոր ուղղություններով ձախողելով թշնամու գրոհները:
Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի վստահ հրամանատարությամբ մեր տղաներն արդյունավետ կերպով իրականացնում են Հայրենիքի պաշտպանության սուրբ առաքելությունը»:

Под уверенным командованием Министра обороны Джалала Арутюняна наши парни успешно осуществляют священную миссию по защите Родины
<Уважаемые соотечественники!
Армия обороны продолжает уверенно выполнять поставленную перед ней боевую задачу, и вражеские атаки проваливаются по всем направлениям.
Под уверенным командованием Министра обороны Джалала Арутюняна наши парни успешно осуществляют священную миссию по защите Родины>,- об этом сообщил президент Арцаха Араик Арутюнян, опубликовав также видеоматериал.