Իր իսկ նախաձեռնած դիվերսիայից հետո Ադրբեջանը, չկարողանալով հաղթահարել իրավիճակը, ինքն է ռուս խաղաղապահներին խնդրել արցախյան կողմից կրակի դադարեցման մասին. ԱՀ պետնախարար
Ադրբեջանցի դիվերսանտները, բախվելով արցախյան կողմի պատասխան գործողություններին և չկարողանալով կատարել իրենց պարտականությունները, դիմել են ռուս խաղաղապահներին՝ խնդրելով դադարեցնել կրակը և օգնել վերադարձնել ոչնչացված ահաբեկիչների մարմինները: Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել է Արցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը:
Նշենք, որ մարտի 5-ին Արցախի տարածքում ադրբեջանական դիվերսիայի արդյունքում հայկական կողմից զոհվել է ՆԳՆ 3 աշխատակից, մեկ աշխատակից վիրավորվել է:
Ադրբեջանը հայտնել է երկու զոհի և մեկ վիրավորի մասին, սակայն այսօր հայտնել է ևս մեկ զոհի մասին, որն իբր պայթել է ականի վրա:

После инициированной им же диверсии Азербайджан, не справившись с ситуацией, сам попросил российских миротворцев о прекращении огня с арцахской стороны: Нерсисян
Азербайджанские диверсанты, столкнувшись с ответными действиями с арцахской стороны и не справившись со своими обязанностями, обратились к российским миротворцам с просьбой прекратить огонь и помочь вернуть тела ликвидированных террористов. Об этом в эфире Общественного телевидения Армении заявил госминистр Арцаха Гурген Нерсисян.
Отметим, что в результате азербайджанской диверсии на территории Арцаха 5 марта с армянской стороны погибли 3 сотрудника МВД, один сотрудник был ранен.
Азербайджан сообщил о двух жертвах и одном раненном. Однако Азербайджан сегодня сообщил еще об одной жертве, якобы, подорвавшейся на мине.