Համապատասխան հետևություններ չանելու պարագայում մենք շարունակելու ենք համաչափ ու հուժկու հարվածները՝ կազմալուծելով և կազմաքանդելով թշնամու բանակը և թիկունքը. ԱՀ նախագահ
Թշնամու կողմից համապատասխան հետևություններ չանելու պարագայում մենք շարունակելու ենք համաչափ ու հուժկու հարվածները՝ կազմալուծելով և կազմաքանդելով թշնամու բանակը և թիկունքը: Այս մասին ասված է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գրառման մեջ․
«Շատերդ հիշում եք թե՛ այս կադրը, թե՛ այդ առիթով արված իմ հայտարարությունը: Եթե որևէ մեկի մոտ այն ընկալելու խնդիր է եղել, վերահաստատում եմ, որ դա ամենևին կատակ չէր: Իմ հրամանով այսօր Պաշտպանության բանակը Գյանջա քաղաքում տեղակայված ռազմական օբյեկտների վնասազերծման նպատակով հասցրել է մի քանի հրթիռային հարված: Այս պահի դրությամբ հանձնարարել եմ դադարեցնել կրակը՝ քաղաքացիական բնակչության շրջանում անմեղ զոհերից խուսափելու համար:
Թշնամու կողմից համապատասխան հետևություններ չանելու պարագայում մենք շարունակելու ենք համաչափ ու հուժկու հարվածները՝ կազմալուծելով և կազմաքանդելով թշնամու բանակը և թիկունքը:

По приказу президента Арцаха огонь на военные объекты Гянджи прекращен во избежание жертв среди мирного населения города
Президент Арцаха Араик Арутюнян выступил с заявлением относительно ударов ВС НКР по военным объектам Азербайджана.
Он, в частности, подчеркнул, что Армия обороны Арцаха нанесла несколько ракетных ударов с целью обезвреживания военных объектов в городе Гянджа, но на данный момент, по его же приказу, огонь прекращен во избежание невинных жертв среди гражданского населения.
“Многие из вас помнят и этот кадр, и мое заявление по этому поводу. Если у кого-то была проблема его восприятия, я подтверждаю, что это отнюдь не шутка.
По моему приказу сегодня Армия обороны нанесла несколько ракетных ударов с целью обезвреживания военных объектов в городе Гянджа. На данный момент я поручил прекратить огонь во избежание невинных жертв среди гражданского населения.
В случае, если противник не сделает соответствующих выводов, мы продолжим соразмерные и мощные удары, дезорганизуя и разрушая вражескую армию и тыл.