Եթե Ադրբեջանը շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և դիմի նախահարձակ գործողությունների, ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ
Հոկտոմբերի 10-ին և 11-ին Ադրբեջանը շարունակել է հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի խաղաղ բնակավայրերին՝ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու խաղաղ ազգաբնակչությանը: Այս մասին հայտնում են ԱՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից։
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հավատարիմ է հումանիտար հրադադարի շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությանը: Եթե Ադրբեջանը շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և դիմի նախահարձակ գործողությունների, ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ»,- նշվում է հայտարարության մեջ։

Если Азербайджан продолжит нарушать режим гуманитарного перемирия и прибегает к наступательным действиям, ответ Армии обороны будет несоразмерно жестким
10 и 11 октября Азербайджан продолжил наносить ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам Арцаха, обстреливая гражданские инфраструктуры и мирное население.
«Если Азербайджан продолжит нарушать режим гуманитарного перемирия и прибегнет к наступательным действиям, ответ Армии обороны будет несоразмерно жестким», - отмечается в заявлении МО Арцаха.