Էրդողանը կրկին հայտարարել է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակներում ղարաբաղյան հակամարտության լուծման մասին
«Հայաստանի կողմից ադրբեջանական հողերի՝ Լեռնային Ղարաբաղի և հարակից տարածքների օկուպացիայի հետևանքով ավելի քան մեկ միլիոն մարդ ստիպված է եղել լքել իր տունը: Ինչպես ես նշել էի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստում՝ դա անընդունելի իրավիճակ է»: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը՝ Բաքվում Թյուրքական խորհրդի VII գագաթնաժողովի ժամանակ, տեղեկացնում է ԱՊԱ-ն:
«Մենք այսուհետ ևս ջանքեր կգործադրենք կարճ ժամանակում ղարաբաղյան խնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ՝ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակներում»,-նշել է Թուրքիայի նախագահը:

Эрдоган вновь заявил об урегулировании карабахского конфликта на основе территориальной целостности Азербайджана
«В результате оккупации Арменией азербайджанской земли – Нагорного Карабаха и прилегающего к нему районов, более 1 миллиона человек были вынуждены покинуть свои дома. Как было отмечено мною на заседании Генассамблеи ООН, это неприемлемая ситуация». Об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во время выступления на VII Саммите Тюркского Совета в Баку, сообщает АПА.
«Мы и дальше будем прилагать все усилия для мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы в кратчайшие сроки на основе территориальной целостности Азербайджана», - отметил турецкий лидер.