ԵՄ-ը ուշադրությամբ հետևում է իրավիճակին ԼՂ-ում և ակտիվորեն աջակցում է խողովակաշարի անհրաժեշտ վերանորոգման աշխատանքներին. Վիկտորին
ԵՄ-ը ուշադրությամբ հետևում է իրավիճակին Լեռնային Ղարաբաղում և ակտիվորեն աջակցում է խողովակաշարի անհրաժեշտ վերանորոգման աշխատանքներին։ Այս մասին ի պատասխան ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի նամակին հայտնել է ՀՀ-ում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինը:
Դեսպանը նամակին կից նաև ներկայացրել է Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի երևանյան այցի ժամանակ տված հարցազրույցները, որոնցում ներկայացվում է ԵՄ դիրքորոշումը առկա մարտահրավերների վերաբերյալ։

ЕС внимательно следит за ситуацией в Нагорном Карабахе и активно поддерживает необходимость ремонтных работ газопровода
ЕС внимательно следит за ситуацией в Нагорном Карабахе и активно поддерживает необходимость ремонтных работ газопровода. Об этом в ответ на запрос главы комиссии по правам человека парламента Армении Тагуи Товмасян сообщила глава делегации Евросоюза в РА Андреа Викторин.
К ответному письму посла приложены также интервью спецпредставителя ЕС на Южном Кавказе Тойво Клаара в рамках его визита в Ереван, в которых представлена позиция ЕС относительно существующих вызовов.