Առավոտյան հրթիռակոծվել է Ստեփանակերտը. թիրախում դարձյալ քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն են
Առավոտյան հրթիռակոծվել է Ստեփանակերտը. Թիրախում դարձյալ քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն են, հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ը։
Երեկ, հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումից և կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված համաձայնությունների անվերապահ կատարման պայմանավորվածությունից շատ չանցած, Արցախի մայրաքաղաքը կրկին արթնանում է թշնամու արձակած հրթիռների ձայներից:
Առավոտյան ժամը 7:08-ին քաղաքում լսվել են պայթյունի ձայներ: Նույն վարկյանին միացել է օդային տագնապի ազդանշանը:
Այս անգամ Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան է ադրբեջանական ուժերի թիրախում: Ավերվել է հանրային նշանակության ենթակառուցվածքի մի մասը, նյութական մեծ վնաս պատճառել խաղաղ բնակչությանը:
Հաջորդ պայթյունից ավերվել է բնակելի տուն՝ ամբողջ գույքով: Մասնակի վնասվել են նաև հարևանությամբ գտնվող բնակարանները:
Նախնական տվյալներով տուժածներ չկան:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 30-ի լույս 31-ի գիշերն, ընդհանուր առմամբ մայրաքաղաքում և շրջաններում պահպանվել էր հարաբերական հանգիստ իրավիճակը:

Утром был обстрелян Степанакерт. Мишенью вновь являются гражданская инфраструктура
Вчера, 30 октября, вскоре после встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана и договоренности о безоговорочном выполнении достигнутых договоренностей о прекращении огня, столица Арцаха вновь просыпается от голосов ракет, выпущенных противником.
В 07:08 утра в городе были слышны звуки взрыва. В ту же секунду включился сигнал воздушной тревоги.
На этот раз мишенью азербайджанских сил оказался центральный рынок Степанакерта. Была разрушена часть инфраструктуры общественного значения, был нанесен большой материальный ущерб мирному населению.
В результате очередного взрыва был разрушен жилой дом вместе со всей недвижимостью. Были частично повреждены также находящиеся по соседству квартиры. По предварительным данным пострадавших нет.
Отметим, что в ночь с 30 на 31 октября в целом в столице и регионах сохранялась относительно спокойная ситуация.