Առաջնագծի տվյալ հատվածում ադրբեջանական կողմն է խախտել հրադադարը․ ԱՀ ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որի համաձայն ՊԲ-ի ստորաբաժանումները փետրվարի 23-ին ժամը 10:05-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում են ԱՀ ՊԲ-ից, իրականում առաջնագծի տվյալ հատվածում ադրբեջանական կողմն է խախտել հրադադարը, ինչի հետևանքով հայկական կողմը կորուստներ չի կրել:
«Հրադադարի խախտման փաստի վերաբերյալ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանական գերատեսչությունը ևս մեկ անգամ հավաստում է իր հավատարմությունը հրադադարի պահպանման ռեժիմին և տեղեկացնում, որ նշված կամ որևէ այլ ուղղությամբ ՊԲ- ի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը չի խախտվել»,- ասված է ԱՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Минобороны Арцаха опровергло дезинформацию Минобороны Азербайджана
Министерство обороны Азербайджана распространило заявление, согласно которому подразделения Армии обороны 23 февраля около 10:05 открыли огонь по азербайджанским позициям на юго-восточном направлении Республики Арцах.
В реальности, азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня на этом участке линии фронта, в результате чего армянская сторона потерь не понесла. Соответствующая информация о нарушении режима прекращения огня передана командованию российских миротворческих сил .
Министерство обороны Республики Арцах еще раз подтверждает свою приверженность режиму прекращения огня и сообщает, что режим прекращения огня Армией обороны ни на указанном, ни на каком-либо другом направлении не нарушался.