Ադրբեջանը կրակ է բացել Ճարտարում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
Մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում,  Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական  աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից, քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Азербайджан открыл огонь по гражданским лицам, выполнявшим сельскохозяйственные работы
Азербайджанские военные открыли огонь по мирным жителям, выполнявшим сельскохозяйственные работы. Օб этом сообщили в Полиции Арцаха, отметив, что пострадавших нет.
«22 марта в дежурную часть Мартунинского РОВД поступило сообщение, что около 09:30 утра жители города Чартар: Х. Арутюнян, А. Каграманян, М. Дживанян, Г. Гукасян, К. Давтян, А. Адамян и Д. Давтян, при выполнении сельскохозяйственных работ на виноградниках в местности под названием «Клазин Дзор» на административной территории города Чартар, подверглись стрельбе со стороны азербайджанских вооруженных сил.
«С азербайджанских военных позиций, прилегающих к фруктовым садам, из различных видов огнестрельного оружия был открыт нерегулярный огонь по мирным жителям, в результате чего сельскохозяйственные работы были прекращены», - говорится в сообщении Полиции МВД Арцаха.