Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակ է արձակվել Հացի գյուղի դաշտում աշխատող քաղաքացու ուղղությամբ
Նոյեմբերի 18-ին ժամը 12:15-ին Հացի գյուղի 43-ամյա բնակիչ Իգոր Աբրահամյանը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժին է դիմել այն մասին, որ Հացի գյուղի վարչական տարածքի «Կաղնուն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է արձակվել իր ուղղությամբ, տեղեկացնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը:
Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով աշխատանքները դադարեցվել է։
Վնասվել է տրակտորի անվաթևը և անվասկավառակը։
Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը։ Նյութեր են նախապատրաստվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար։
Նշենք, որ վերջին երեք օրվա ընթացքում սա արդեն երրորդ դեպքն է, երբ Արցախի խաղաղ բնակիչները գնդակոծում են ադրբեջանական մարտական դիրքերից գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս։

С азербайджанской позиции открыли огонь в направлении работающего на поле   жителя арцахского села Аци
С азербайджанской позиции открыли огонь в направлении работающего на поле жителя арцахского села Аци
18 ноября в 12:15 43-летний житель арцахского села Аци Игорь Абрамян обратился в Мартунинский районный отдел Полиции, сообщив о том, что во время осуществления сельскохозяйственных работ на тракторе марки «Беларусь» на территории, прилегающем к селу, с азербайджанской боевой позиции в его направлении был открыт огонь из стрелкового оружия. Из-за нарушения режима прекращения огня сельхозработы были прекращены.
В результате обстрела было повреждено колесо трактора. Среди гражданских лиц пострадавших нет. Проверкой материалов занимается Мартунинский районный отдел Полиции. Готовятся материалы для представления российскому миротворческому контингенту. Отметим, что за последние три дня это уже третий случай обстрела мирных жителей Арцаха, осуществляющих сельхоз работы со стороны азербайджанских боевых позиций.