Ադրբեջանական լրատվականները տարածում են դեռևս 2010 թվականին զոհված զինծառայողների մայրերի բողոքի ակցիայից լուսանկարներ
Տարածելով դեռևս 2010 թվականին զոհված զինծառայողների մայրերի բողոքի ակցիայից լուսանկարներ՝ ադրբեջանական լրատվականները գրում են, թե Լեռնային Ղարաբաղում զոհված զինծառայողների մայրերը Հայաստանի ՊՆ շենքի դիմաց ցույցեր են սկսել՝ պահանջելով «չսպանել իրենց երեխաներին և վերադարձնել դիակները»։
Տեղեկացնում ենք, որ տարածվող լուսանկարը հին է։ Համացանցում այն հայտնվել է դեռևս 2017 թվականին։ Ավելին, բողոքի ակցիան տեղի է ունեցել ոչ թե ՊՆ, այլ ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց։ Բողոքի ակցիայի անցկացման մասին ադրբեջանական աղբյուրների փոխանցած տեղեկությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է։

Распространяя фотографии с акции протеста матерей погибших военнослужащих в 2010 году, азербайджанские СМИ пишут, что матери погибших военнослужащих в Нагорном Карабахе начали демонстрации
Распространяя фотографии с акции протеста матерей погибших военнослужащих в 2010 году, азербайджанские СМИ пишут, что матери погибших военнослужащих в Нагорном Карабахе начали демонстрации перед зданием Министерства обороны Армении, требуя «не убивать их детей и вернуть трупы».
Сообщаем вам, что распространяемая фотография старая. Снимок появился в Сети еще в 2017 году. Более того, акция протеста проходила не перед Министерством обороны, а перед зданием правительства РА. Новость азербайджанских источников об акции протеста является очередной дезинформацией.