Ադրբեջանական կողմի այն պնդումները, թե իբր Մադաղիսը գտնվում է իրենց վերահսկողության ներքո, սուտ են․ ԱՀ ՊԲ (տեսանյութ)
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտու ողջ երկայնքով մարտական գործողությունները շարունակվում են: Առավել համառ մարտեր են ընթանում հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք մատնվում են անհաջողության ՊԲ ստորաբաժանումների վճռական գործողությունների արդյունքում:
Ադրբեջանական կողմի պնդումներն այն մասին, թե իբր Մադաղիսը գտնվում է իրենց վերահսկողության ներքո, իրականությանը չի համապատասխանում: Տեսանյությում ցուցադրված հակառակորդի ավտոշարասյան խոցումը տեղի է ունենում Մատաղիս տանող ճանապարհին:

Утверждения азербайджанской стороны о том, что Мадагис якобы находится под их контролем-ложь: АО Арцаха( видео)
Особенно активные бои идут в северном и южном направлениях. Постоянные попытки атаки противника проваливаются после решительных действий Армии обороны Арцаха.  Об этом сообщает АО НКР.
Утверждения азербайджанской стороны о том, что якобы Мадагис находится под их контролем, не соответствуют действительности. Видео, на котором видны кадры уничтожения автоколонны противника засняты в Матагисе.