Նշանակալի է Ձեր ներդրումը երաժշտարվեստի զարգացման գործում. ՀՀ վարչապետն ուղերձ է հղել Արամ Սաթյանի ծննդյան 75-ամյակի առիթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը կոմպոզիտոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամ Սաթյանի ծննդյան 75-ամյակի կապակցությաամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի մաեստրո,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Դուք ժամանակակից հայ կոմպոզիտորական արվեստի երևելի դեմքերից եք, ստեղծագործելու մեծ ձիրքով և բարձր վարպետությամբ օժտված արվեստագետ, որի կյանքն ու ստեղծագործական գործունեությունը հայ երաժշտարվեստին անմնացորդ նվիրումի փայլուն դրսևորումներից են:
Ստեղծագործական, հասարակական, մանկավարժական ակտիվ գործունեությամբ Դուք տասնամյակներ շարունակ վայելում եք երաժշտական հանրության սերն ու հարգանքը:
Նշանակալի է Ձեր ներդրումը երաժշտարվեստի զարգացման գործում, իսկ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության կողմից իրականացվող ծրագրերը նոր խթան են մեր մշակութային կյանքի համար:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание по случаю 75-летнего юбилея композитора Арама Сатяна
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 75-летнего юбилея композитора, Заслуженного деятеля искусств Республики Армения Арама Сатяна. В послании говорится:
“Уважаемый маэстро,
От всего сердца поздравляю Вас с 75-летним юбилеем.
Вы являетесь одним из самых видных деятелей современного армянского композиторского искусства, наделенным большим творческим потенциалом и мастерством деятелем, чья жизнь и творческая деятельность являются блестящим проявлением непоколебимой преданности армянскому музыкальному искусству.
Благодаря своей творческой, общественной и педагогической деятельности Вы на протяжении десятилетий пользуетесь любовью и уважением музыкальной общественности.
Значителен Ваш вклад в развитие музыкального искусства, а реализуемые Союзом композиторов Армении программы являются новым импульсом для нашей культурной жизни.