Վահե Ղազարյանն աշխատանքային այց է կատարել ՆԳՆ ոստիկանության զորքեր
Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը հուլիսի 17-ին աշխատանքային այց է կատարել ՆԳՆ ոստիկանության զորքեր։
Նախարարը զորքերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Հայկ Բաբայանի հետ շրջել է ենթակա զորամասերում, եղել լսարաններում, որտեղ մասնագիտաական պարապմունքներ անցկացնող զինծառայողներից հետաքրքրվել է նրանց առօրյայով, կենցաղային հարցերով, որոնց վերաբերյալ լսել է նրանց կարծիքը։
ՆԳ նախարարը, բարձր գնահատելով զինծառայողների նվիրումն ու պատրաստակամությունը, կարևորել է նրանց գաղափարական պատրաստվածությունը, խրախուսել ոստիկանության ծառայողների զբաղեցրած պաշտոնի համապատասխանությունը ստուգելու և հավելավճար հաշվարկելու ատեստավորմանը մասնակցության ակտիվությունը։
Վահե Ղազարյանը եղել է նաև Ոստիկանության զորքերի՝ սահմանների պաշտպանության և ծառայողական պարտքը կատարելիս զոհված զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող սենյակում, ծաղիկներ խոնարհել նրանց հուշակոթողին։
ՆԳՆ ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում տեղի ունեցած աշխատանքային հանդիպման ընթացքում նախարարը ևս մեկ անգամ բարձր գնահատելով ոստիկանության զորքերի կատարած աշխատանքը, հույս է հայտնել, որ առաջադրված խնդիրները կշարունակվեն կատարվել նույն ոգով և պատասխանատվությամբ։

Глава МВД Армении подчеркнул важность идеологической подготовки войск полиции внутренних дел
Министр внутренних дел Армении Ваге Казарян 17 июля совершил рабочий визит в подразделения полиции МВД. Об этом сообщает пресс-служба министерства.
Министр вместе с командующим войсками генерал-майором Айком Бабаяном осмотрел подведомственные воинские части, посетил аудитории, где поинтересовался повседневной жизнью военнослужащих, проводящих профессиональную подготовку, и выслушал их мнение.
Высоко оценив самоотверженность и готовность военнослужащих, глава МВД РА подчеркнул важность их идеологической подготовки, поощрил активность участия в аттестации по проверке соответствия занимаемой должности сотрудниками полиции и начислению премии.
Ваге Казарян также посетил комнату, увековечивающую память солдат Полиции, погибших при защите границ и выполнении своего долга, и возложил цветы к их мемориалу.
В ходе рабочей встречи, состоявшейся в главном управлении полиции МВД, министр еще раз высоко оценил работу полиции и выразил надежду, что поставленные задачи и впредь будут выполняться с таким же духом и ответственностью.