Թեհրան-Երեւան երթուղին սպասարկող ընկերության ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել
ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանությանը հայտնի դարձած տեղեկությունների համաձայն՝ ս.թ. հունվարի 29-ին, Թեհրանի ժամանակով 06:00-ի սահմաններում Թեհրան-Երեւան-Թեհրան երթուղով փոխադրումներ իրականացնող իրանական «Իրան Փայամ-է Նուր» ընկերությանը պատկանող մարդատար ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել Թավրիզ-Զենջան ճանապարհին՝ Միանե քաղաքի մոտակայքում:
Իրանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ վթարի հետեւանքով կան վիրավորներ, որոնք տեղափոխվել են Միանե եւ Թավրիզ քաղաքների հիվանդանոցներ:
Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քաղաքացիներ ավտոբուսում չեն եղել: Վերոնշյալ ընկերության կողմից տրամադրված տեղեկատվության համաձայն՝ ավտոբուսում եղել են 10 օտարերկրյա քաղաքացիներ:

Автобус, обслуживающей маршрут Тегеран-Ереван, попал в аварию
Согласно информации посольства Армении в Иране 29 января в районе 06:00 по Тегеранскому времени пассажирский автобус, принадлежащий иранской компании «Иран паям-э-Нур», осуществлявший перевозки по маршруту Тегеран-Ереван-Тегеран, попал в аварию на дороге Тебриз-Зиджан близ города Миане.
Из посольства Армении в Иране сообщают, что в результате аварии есть раненые, которые доставлены в больницы городов Миане и Тебриз.
Согласно информации, предоставленной вышеуказанной компанией, в автобусе находились 10 иностранных граждан.