Փաստացի շրջափակված են Շուշիի շրջանի Մեծ շեն, Հին շեն, Եղծահող և Լիսագոր համայնքները. տեղեկատվական շտաբ
Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման հետևանքով փաստացի շրջափակված են Շուշիի շրջանի Մեծ շեն, Հին շեն, Եղծահող և Լիսագոր համայնքները: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Ստեփանակերտի և հանրապետության այլ բնակավայրերի հետ կապի բացակայությունը կարող է հումանիտար ճգնաժամի պատճառ հանդիսանալ այդ բնակավայրերում: Ճանապարհի փակման պատճառով սննդամթերքի, մասնավորապես, հացի և ալյուրի, ինչպես նաև առաջին անհրաժեշտության այլ ապրանքների մատակարարումը դեպի տվյալ բնակավայրեր Արցախից չի իրականացվում:
Շուշիի շրջանի վարչակազմը, ԱՀ օպերատիվ շտաբի հրահանգով, պահպանում է կապը համայնքների հետ և կատարվում են հնարավոր բոլոր գործողությունները այդ համայնքների հրատապ կարիքների բավարարման նպատակով:

В результате перекрытия единственной дороги, соединяющей Арцах с РА, окружены общины Мец Шен, Ин Шен, Ехцаох и Лисагор: ИнфоЦентр Арцаха
Вследствие перекрытия Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, фактически окружены общины Мец Шен, Хин Шен, Ехцаох и Лисагор Шушинского района, сообщает Инфоштаб Арцаха.
Отсутствие связи со Степанакертом и другими населенными пунктами республики может стать причиной гуманитарного кризиса в этих населенных пунктах. Из-за перекрытия дороги поставки продовольствия, в частности, хлеба и муки, а также других товаров первой необходимости в эти населенные пункты из Арцаха не осуществляются.
Администрация Шушинского района по распоряжению оперативного штаба Республики Арцах поддерживает связь с общинами и предпринимает все возможные действия для удовлетворения насущных потребностей этих общин.