Միշուստինը շոկոլադի գործարանում հայ երեխային հայերեն հարց է տվել (տեսանյութ)
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի և Ուզբեկստանի պատվիրակությունների ղեկավարների հետ այցելել է ՛՛Միացյալ հրուշակագործներ՛՛ հոլդինգ:
Նրանց ուղեկցում էին երեխաներ ԱՊՀ երկրներից, որոնք ապրում և սովորում են Ռուսաստանում:
Միշուստինը դպրոցականներից հետաքրքրվել է, թե արդյոք ամեն ինչ նորմա՞լ է, իսկ նրանցից մեկին դիմել է հայերենով՝ ՛՛Ո՞նց ես՛՛:
Շոկոլադի գործարանում երեխաները տեսել են, թե ինչպես է աշխատում արտադրամասը, և ինչպես են արտադրվում իրենց սիրած կոնֆետները:
ԱՊՀ-ից ժամանած հյուրերը նույնպես համտեսել են ռուսական արտադրության շոկոլադե կոնֆետներ:
Շրջայցից հետո երեխաներին, նրանց ծնողներին և պատվիրակությունների ղեկավարներին սպասում էր տոնական թեյախմություն:
Միշուստինը հանդիպման ավարտին երեաներին խորհուրդ է տվել ամրապնդել բարեկամական հարաբերություններն այնպես, ինչպես դա արվում է ԱՊՀ տարածքում։

Премьер-министр России Михаил Мишустин вместе с главами делегаций Армении, Азербайджана, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана и Узбекистана посетил холдинг ''Объединенные кондитеры''.
Их сопровождали дети из стран СНГ, которые живут и учатся в России.
Мишустин поинтересовался у школьников, все ли в порядке, и обратился к одному из них на армянском: "Вонц ес?''
На шоколадной фабрике дети увидели, как работает цех, и как производятся их любимые конфеты. Гости из СНГ также попробовали шоколадные конфеты российского производства.
После экскурсии детей, их родителей и руководителей делегаций ждало праздничное чаепитие.
Мишустин в конце встречи посоветовал детям укреплять дружеские отношения так, как это делается на пространстве СНГ.