Ռուսաստանի կրթության նախարարությունն օտարերկրյա քաղաքացիների համար կազմակերպում է ռուսաց լեզվի ուսուցման անվճար առցանց դասընթացներ
Ռուսաստանի կրթության նախարարությունն օտարերկրյա քաղաքացիների համար կազմակերպում է ռուսաց լեզվի ուսուցման անվճար առցանց դասընթացներ։ «Открытый мир» օտար լեզուների ակումբը ռուսերեն սովորող օտարերկրյա քաղաքացիներին հրավիրում է անվճար առցանց դասընթացների՝ B1-C2 լեզվի իմացության մակարդակներով ունկնդիրների համար:
Նախաձեռնության շրջանակներում կանցկացվեն 10 դասընթացներ, որոնք ուղղված են ռուսերենով գործարար և պաշտոնական հաղորդակցության համար ընդհանուր և հատուկ իրավասությունների զարգացմանը: Մինչև տարեվերջ նախագծի շրջանակներում կանցկացվեն 10 առցանց դասընթացներ, որոնց ավարտին ունկնդիրները ստանում են պետական դիպլոմ:
Նախագիծն իրականացվում է Ռուսաստանի Դաշնության Կրթության նախարարության դրամաշնորհային աջակցությամբ: Մանրամասները՝ այստեղ։

Министерства просвещения России организует бесплатные онлайн-курсы изучения русского языка
Клуб иностранных языков «Открытый мир» приглашает иностранных граждан, изучающих русский язык, на бесплатные онлайн-курсы для слушателей с уровнями владения языком B1-C2. В рамках инициативы пройдут 10 курсов, направленных на развитие общих и специальных компетенций для деловой и официальной коммуникации на русском языке. До конца года в рамках проекта пройдут 10 онлайн-курсов, по окончании которых слушатели получат диплом государственного образца.
Проект реализуется при грантовой поддержке Министерства просвещения Российской Федерации. Подборная информация во вложении, а фотографии по ссылке: https://drive.google.com/drive/folders/1StOMNC2n1bWQMLoj-YjdGVrGCAdgNKHw