Կոտայքի մարզում զոհված երեխաների հայրը արդեն վաղը կլինի Հայաստանում․ ԱԳՆ
ՀՀ քաղաքացի Արման Մարգարյանը գտնվում է Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունում։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Արտգործ նախարարի մամլո խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Տեղափոխման հետ կապված հարցերն լուծված են, և մեր քաղաքացին արդեն իսկ վաղն առավոտյան կլինի Հայաստանում»,- նշում է նա:
Նշենք, որ Արման Մարգարյանը Կոտայքի մարզում շմոլ գազից թունավորված և մահացած չորս երեխաների հայրն էր, ով ձերբակալվել էր ՌԴ տարածքում Հայաստան մեկնելիս միգրացիոն քարտը չլրացնելու պատճառով։
Հիշեցնենք, որ շմոլ գազից թունավորվել էր նաև երեխաների տատը։ Ընտանիքի հայրն ու մայրը երեխաներին թողել էին տատի խնամքին և մեկնել արտերկիր, նրանք ամուսնալուծված են։

Отец погибших в Котайкской области детей завтра будет в Армении։ МИД
Гражданин Армении Арман Маргарян находится в генеральном консульстве Армении в Ростове. Об этом сообщает пресс-секретарь министра иностранных дел РА Анна Нагдалян.
"Вопросы, связанные с перелетом, решены, и наш гражданин уже завтра утром будет в Армении", - отметила она.
Отметим, что Арман Маргарян является отцом четырех детей, отравившихся угарным газом и умерших в Котайкской области. Он был задержан на территории РФ по причине того, что не заполнил миграционную карту при вылете в Армению.
Напомним, что от угарного газа отравилась и бабушка детей. Отец и мать семьи оставили детей на попечении бабушки и уехали за границу.