Հայաստանի գլխավոր տոնածառը ամենաբարձրների եռյակում է ԱՊՀ երկրների շարքում
ТурСтат պորտալը ներկայացրել է ԱՊՀ պետությունների մայրաքաղաքների այս տարվա ամենաբարձր տոնածառների վարկանիշը։
Թուրքմենստանի, Հայաստանի եւ Ուզբեկստանի մայրաքաղաքներում տեղադրվել են ԱՊՀ երկրների ամենաբարձր ամանորյա տոնածառները։
ТурСтат-ի տվյալներով՝ ԱՊՀ-ում ամենաբարձր տոնածառների առաջին եռյակում են Աշգաբադը (43 մետր), Երեւանը (37 մետր) եւ Տաշքենդը (35 մետր)։
Հայաստանի գլխավոր ամանորյա տոնածառի, որը տեղադրվել է Երեւանի Հանրապետության հրապարակում, լույսերը հանդիսավոր վառվել են դեկտեմբերի 5-ին, Junior Eurovision Song Contest 2022-ի բացման արարողության ժամանակ։
Վարկանիշը կազմվել է ԱՊՀ երկրներում ամանորյա գլխավոր տոնածառների  բարձրության հետազոտության արդյունքներով։

Главная новогодняя елка Армении вошла  в топ-3 самых высоких в СНГ
Портал ТурСтат представил рейтинг столиц государств СНГ с самыми высокими новогодними ёлками в этом году.
В столицах Туркменистана, Армении и Узбекистана установлены самые высокие главные новогодние елки стран СНГ.
По данным ТурСтат, в первую тройку в СНГ с самыми большими новогодними елки вошли Ашхабад (43 м), Ереван (37 м) и Ташкент (35 м).
Главная новогодняя елка Армении, установленная на площади Республики в Ереване, была торжественно зажжена 5 декабря во время Церемонии открытия Junior Eurovision Song Contest 2022.