Գորիսի օդանավակայանի վերագործարկման վերաբերյալ վերջնական որոշում դեռ չի կայացվել
Գորիսի օդանավակայանի վերագործարկման վերաբերյալ վերջնական որոշում դեռ չի կայացվել։ Այս մասին Sputnik Արմենիայի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Հիշեցնենք, որ 2023թ.–ի նոյեմբերին նախարարությունից հայտնել էին, որ ՏԿԵՆ–ը նախնական ուսումնասիրություններ է իրականացնում Գորիսի օդանավակայանի վերագործարկման համար։
Ավելի վաղ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը հայտարարել էր, որ իշխանությունները մտադիր են վերականգնել օդանավակայանը:

Окончательное решение по перезапуску аэропорта Гориса пока не принято – министерство
Окончательного решения по перезапуску аэропорта Гориса (Сюникская область Армении) пока нет. Об этом заявили в пресс-службе министерства территориального управления и инфраструктур Армении в ответ на запрос Sputnik Армения.
"Что касается перезапуска аэропорта Гориса, то сообщаем, что окончательное решение пока не принято", – говорится в ответе.
В ноябре в министерстве сообщили Sputnik Армения, что министерство проводит предварительное исследование для перезапуска аэропорта Гориса.
Ранее министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян заявил, что власти намерены восстановить аэропорт.