Դոնֆրիդը Ադրբեջանի ռազմական տեղաշարժերի կապակցությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Բայրամովի հետ․ Պետդեպ
ԱՄՆ պետդեպարտամենտի փոխխոսնակ Վեդանտ Պատելը հայտարարել է, թե պետքարտուղարի օգնական Քերըն Դոնֆրիդը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳՆ Բայրամովի հետ և անհանգստություն արտահայտել Ադրբեջանի ռազմական տեղաշարժերի կապակցությամբ։
«Նա ընդգծել է ԱՄՆ-ի հանձնառությունը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության բանակցություններին։ Ուղիղ երկխոսությունն է այս խնդրի լուծումը և տևական խաղաղության հասնելու ճանապարհը։ Հակամարտությունը չունի ռազմական լուծում։ Մենք շարունակելու ենք երկկողմանիորեն, մեր գործընկերների, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների միջոցով աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև քննարկումներին»,– ասել է նա։

Заместитель госсекретаря США утром побеседовал с министром иностранных дел Азербайджана и выразил обеспокоенность в связи с азербайджанскими военными передвижениями
Госдепартамент США сегодня в ходе традиционного брифинга с журналистами сообщил, что Вашингтон выразил обеспокоенность Баку в связи с недавними азербайджанскими военными передвижениями.
Отвечая на вопрос журналиста по этому поводу, первый вице-спикер Госдепартамента США Ведант Патель заявил: «Заместитель госсекретаря Керан Донфрид сегодня утром побеседовал с министром иностранных дел (Азербайджана) Байрамовым и выразил обеспокоенность в связи с азербайджанскими военными передвижениями.
Он подчеркнул приверженность США переговорам о мире между Арменией и Азербайджаном, поскольку госсекретарь также неоднократно говорил об этом. Этот конфликт не имеет военного решения, и мы продолжим содействовать обсуждениям между Арменией и Азербайджаном, как на двустороннем уровне, так и с партнерами и в рамках международных организаций», - сказал представитель Госдепартамента США.