Արտակ Դավթյանը Յուրի Խաչատուրովի վերաբերյալ ցուցմունք չի տվել
Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Յուրի Խաչատուրովի մասով ցուցմունք չի տվել: Այս մասին նա նշեց այսօր լրագրողների հետ զրույցում:
«Ցուցմունքներ չեն եղել: Եղել է տեղեկանք»,- նշեց Դավթյանը՝ հավելելով, որ տեղեկանքը տրվել է մեկուկես տարի առաջ:
Արտակ Դավթյանը չհայտնեց տեղեկանքի պարունակության մասին:
Դիտարկմանը, որ 2008-ի մարտի 1-ի իրադարձությունների մասով ինքը մեկ տարի առաջ կարծիք է հայտնել, որ բանակը կրակելու հրաման չի ստացել, Դավթյանն արձագանքեց. «Այլ կարծիք չեմ հայտնել և այլ ասելիք չունեմ»:
«Կան քրեական գործեր, դատական գործընթացներ են ընթանում: Պատասխանները կստացվեն դատավարության ընթացքում»,- հայտարարեց Դավթյանը` խոսելով Մարտի 1-ի իրադարձություններին զինվորականների մասնակցության մասին:

Начальник Генерального штаба вооруженных сил Артак Давтян не давал показания в отношении бывшего заместителя министра обороны РА Юрия Хачатурова. Об этом в беседе с журналистами сообщил сам давтян.
"Была дана справка о местонахождении Хачатурова во время апрельской войны", - отметил Давтян, добавив, что справка была выдана полтора года назад. Артак Давтян не сообщил о содержании справки.
Давтян также заявил, что не отказывается от своего раннее сделенного заявления о том, что во время событий 1 марта 2008 года ВС не получали приказа стрелять по народу. По его словам, все ответы на вопросы на сей счет будут получены в ходе судебного процесса по делу 1 марта.