«Զանգեզուրի միջանցքի» մասին հայտարարությունները անհասկանալի խոսույթ են, քայլեր են ձեռնարկվում «Հայկական խաչմերուկ» նախագծի իրականացման շուրջ. Երևանը պատասխանեց Անկարային
«Զանգեզուրի միջանցքի» մասին հայտարարությունները Հայաստանի համար անհասկանալի խոսույթ են, եւ սրա մասին գիտեն բոլորը:
Այս մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Վահան Հունանյանը, մեկնաբանելով Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուի հայտարարությունները այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին:
«Մյուս կողմից՝ տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացումը նույնպես կառավարության առաջնահերթություններից է, եւ այս ուղղությամբ կոնկրետ քայլեր են ձեռնարկվում, այդ թվում՝ «Հայկական խաչմերուկ» նախագծի շրջանակներում»,- ընդգծել է Հունանյանը:

Заявления о «Зангезурском коридоре» - непонятный разговор, предпринимаются шаги по реализации проекта «Армянский перекресток»: Ереван ответил Анкаре
Заявления о «Зангезурском коридоре» - непонятный для Армении разговор, и об этом знают все. Об этом заявил пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян, комментируя заявления главы МИД Турции Мевлюта Чавушоглу о так называемом «Зангезурском коридоре».
«С другой стороны, открытие региональных коммуникаций является одним из приоритетов правительства Армении, и в этом направлении предпринимаются конкретные шаги, в том числе в рамках проекта «Армянский перекресток»», - подчеркнул Унанян.