Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը Բաքվում կքննարկի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ Թբիլիսիի միջնորդությունը
Ադրբեջան այցի շրջանակում Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին կքննարկի Վրաստանի միջնորդությունը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հարցում։ Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն՝ հղում կատարելով Վրաստանի Հանրային հեռուստաալիքին, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Վրաստանի Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Զուրաբ Պատարաձեն։
Նա նշել է, որ դա Վրաստանի վարչապետի խաղաղ նախաձեռնությունն է, եւ Թբիլիսին հաջողությամբ առաջ է ընթանում այս ուղղությամբ։ «Վրաստանի միջնորդությունը շատ կարեւոր է, եւ ես կարծում եմ, որ այդ եւ այլ հարցեր կքննարկվեն»,- ասել է դիվանագետը։
Նա հիշեցրել է, որ Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Հայաստանի վարչապետերի եռակողմ հանդիպումը։

Спикер парламента Грузии обсудит в Баку посредничество Тбилиси в вопросе между Арменией и Азербайджаном
В рамках визита в Азербайджан председателя грузинского парламента Шалвы Папуашвили будет обсуждаться посредничество Грузии в вопросе между Арменией и Азербайджаном. Как передает АПА со ссылкой на Общественный телеканал Грузии, об этом заявил чрезвычайный и полномочный посол Грузии в Азербайджане Зураб Патарадзе.
Он отметил, что это мирная инициатива премьер-министра Грузии, и Тбилиси успешно продвигается в этом направлении. «Посредничество Грузии очень важно, и я думаю, что эти и другие вопросы будут обсуждаться», - сказал дипломат.
Он напомнил, что в Тбилиси состоялась трехсторонняя встреча премьер-министров Азербайджана, Грузии и Армении.