Վարչապետը Եվրոպական ներդրումային բանկի նախագահի հետ քննարկել են համատեղ նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենում հանդիպում է ունեցել Եվրոպական ներդրումային բանկի նախագահ Վերներ Հոյերի հետ:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԵՆԲ-ի միջև համագործակցությունը և տարբեր ոլորտներում իրականացվող համատեղ ներդրումային ծրագրերը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ԵՆԲ-ի հետ գործակցությամբ կյանքի կոչվող ծրագրերը մեծ նշանակություն ունեն մեր երկրի գործարար շրջանակների և քաղաքացիների համար, քանի որ ծրագրերն ուղղված են մասնավոր հատվածի ֆինանսավորմանը, տարբեր ենթակառուցվածքային հանգույցների բարելավմանը: Վարչապետը նաև նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է ԵՆԲ-ի հետ քննարկել նոր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Վերներ Հոյերն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունը և նշել, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է քննարկել հայ գործընկերների հետ տարբեր ուղղություններով նոր նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:

Пашинян обсудил с президентом Европейского инвестиционного банка возможности реализации новых совместных проектов
Премьер-министр Никол Пашинян в Мюнхене провел встречу с президентом Европейского инвестиционного банка Вернером Хойером.
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества между правительством Республики Армения и Европейским инвестиционным банком, а также осуществляемых в различных сферах совместных инвестиционных программ. Никол Пашинян подчеркнул, что реализуемые в сотрудничестве с ЕИБ проекты имеют большое значение для предпринимательских кругов и граждан нашей страны, так как проекты направлены на финансирование частного сектора и улучшение различных инфраструктурных узлов. Премьер-министр также отметил, что правительство Армении заинтересовано в обсуждении возможностей реализации новых программ с ЕИБ.
Вернер Хойер высоко оценил сотрудничество с правительством Республики Армения и отметил, что ЕИБ готов обсуждать с армянскими партнерами возможности реализации новых проектов в различных направлениях.