Վարչապետի գլխավորությամբ՝  Անվտանգության խորհրդի նիստ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունենում Անվտանգության խորհրդի նախապես պլանավորված արտահերթ նիստը:
Ողջունելով ներկաներին՝ վարչապետը, մասնավորապես, նշել է.
«Մեր նիստի հետ համընկել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող բուռն զարգացումներ և մենք այսօր քննարկումներ կունենանք նաև այդ կապակցությամբ: Իհարկե, մտքեր, տեղեկատվություն կփոխանակենք վերջին շրջանում մեր ունեցած միջազգային շփումների վերաբերյալ, նաև քննարկումներ կունենանք Արցախի խնդրի խաղաղ կարգավորման ընթացիկ իրավիճակի վերաբերյալ:
Անվտանգության խորհրդի նիստերը շատ կարևոր են, որովհետև մեր անվտանգային հարցերի համատեքստում մենք որոշումներ ենք կայացնում նաև տնտեսական բնույթի, քաղաքական բնույթի, և ես համոզված եմ, որ այսօր մեր կողմից կայացվող որոշումները կծառայեն մեր երկրի անվտանգության և բարեկեցության հետագա մակարդակի բարձրացմանը»:

Пашинян созвал внеочередное заседание Совбеза
Под руководством премьер-министра Армении Никола Пашиняна проходит заранее запланированное внеочередное заседание Совета Безопасности.
Приветствуя присутствующих, премьер, в частности, отметил: "С нашим заседанием совпали бурные процессы в регионе, и сегодня мы проведем обсуждения и по этому поводу.
Заседания Совета безопасности очень важны, потому что в контексте обсуждаемых вопросов безопасности мы принимаем решения также экономического, политического характера, и я уверен, что решения, принимаемые нами сегодня, послужат дальнейшему повышению уровня безопасности и благосостояния нашей страны».