ՌԴ դեսպան Կոպիրկինը այցելել է Բյուրականի աստղադիտարան
Ապրիլի 9-ին Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ս. Պ. Կոպիրկինը դեսպանության դիվանագետների և Երևանում Ռուսական տան ղեկավարության ուղեկցությամբ այցելել է  Բյուրականի Վ. Ա. Համբարձումյանի անվան աստղադիտարան: Այս մասին հայտնում են ՌԴ դեսպանությունից
Աստղագիտական գիտական հաստատության տնօրեն Ա. Մ. Միքայելյանը հյուրերին ծանոթացրեց աստղադիտարանի գործունեությանը, ներկայացրեց "Ռոսկոսմոսի" եւ ռուսական այլ կառույցների հետ համատեղ իրականացվող նախագծերը, ինչպես նաեւ խոսեց Հայաստանում խոշորագույն 2,6 մետր երկարությամբ աստղադիտակի աշխատանքի մեխանիզմի մասին:

Посол РФ в Армении посетил Бюраканскую обсерваторию
9 апреля Чрезвычайный и Полномочный Посол России в Армении С.П.Копыркин в сопровождении дипломатов Посольства и руководства Русского дома в Ереване в преддверии день космонавтики посетил Бюраканскую астрофизическую обсерваторию им. В.А.Амбарцумяна. Об этом сообщает посольство РФ․
Директор астрономического научного учреждения А.М.Микаелян познакомил гостей с деятельностью обсерватории, представил проекты, реализуемые совместно с Роскосмосом и другими российскими структурами, а также рассказал о механизме работы крупнейшего в Армении 2,6 метрового телескопа.