Պուտինը կոչ է արել մարդասիրական օգնություն ցուցաբերել Արցախին
Միջազգային հանրությունը պետք է հումանիտար օգնություն ցուցաբերի Լեռնային Ղարաբաղին, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
"Միջազգային հանրության եւ, անկասկած, հակամարտության լուծմանը մասնակցած երկրների առջեւ խնդիր է դրված օգնություն ցուցաբերել տուժած շրջաններին, փախստականների վերադարձի հետ կապված հումանիտար խնդիրների լուծման, ավերված ենթակառուցվածքի վերականգնման, պատմության, կրոնի եւ մշակույթի հուշարձանների պաշտպանության եւ վերականգնման հետ կապված հարցերում", - ասել Է Պուտինը հունվարի 23-ին Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում, որն այս տարի առցանց է ընթանում:
Նրա խոսքով ՝ Ռուսաստանի կողմից ակտիվ միջնորդական ջանքեր են ձեռնարկվել Լեռնային Ղարաբաղի շրջանում զինված հակամարտությունը դադարեցնելու համար ։

Путин призвал оказать гуманитарную помощь Карабаху
Международное сообщество должно оказать гуманитарную помощь Нагорному Карабаху, заявил президент РФ Владимир Путин.
"Перед международным сообществом и, несомненно, перед странами, участвовавшими в разрешении конфликта, стоит задача оказания помощи пострадавшим районам, в решении гуманитарных проблем, связанных с возвращением беженцев, с восстановлением разрушенной инфраструктуры, защитой и восстановлением памятников истории, религии и культуры", - сказал Путин в среду на Всемирном экономическом форуме в Давосе, который в этом году проходит онлайн.
По его словам, Россией были предприняты активные посреднические усилия, чтобы остановить вооруженный конфликт в районе Нагорного Карабаха.