Պետդեպի մամուլի քարտուղարը մեկնաբանել են Ադրբեջանի՝ Վաշինգտոնում Հայաստանի հետ հանդիպումից հրաժարվելը
ԱՄՆ-ն շարունակում է աջակցել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ բանակցություններին: Այս մասին հինգշաբթի ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի քարտուղար Մեթյու Միլլերը՝ մեկնաբանելով Վաշինգտոնում Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումից Բաքվի հրաժարվելը:
՛՛Մենք շարունակում ենք աջակցել խաղաղ բանակցություններին՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև առկա խնդիրները լուծելու համար։ Կոչ ենք անում երկու երկրներին մասնակցել այդ բանակցություններին՝ լինի դա ԱՄՆ-ում, թե այլուր, և մենք կշարունակենք այդ քաղաքականությունը՛՛,-ասել է նա։
Նշենք, որ Բաքուն հրաժարվել է հանդիպումից, որը պետք է տեղի ունենար 2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին Վաշինգտոնում՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների մակարդակով:

Госдеп США прокомментировал отказ Азербайджана от встречи в Вашингтоне
Об этом сказал в четверг в ходе брифинга пресс-секретарь Государственного департамента США Мэтью Миллер, комментируя отказ Баку от встречи глав МИД Азербайджана и Армении в Вашингтоне.
"Мы продолжаем поддерживать мирные переговоры для решения проблем между Азербайджаном и Арменией. Призываем две страны участвовать в этих переговорах будь то в США или где-то еще, и мы продолжим эту политику", - сказал он.
Отметим, что Баку отказался от встречи, которая должна была состояться 20 ноября 2023 года в Вашингтоне на уровне министров иностранных дел Азербайджана и Армении.