Փաշինյանը ողջունեց ԵԱՏՄ գագաթնաժողովի մասնակիցներին
Դիմելով մասնակիցներին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որպես ԵԱՏՄ-ում նախագահող և հյուրընկալող երկրի ղեկավար հայտարարեց, որ Հայաստանի համար սա շատ նշանակալի իրադարձություն է:
«Հայաստանի համար սա շատ նշանակալի իրադարձություն է: Մենք շատ ուրախ ենք հնարավորությամբ՝ ընդունել բարձրաստիճան հյուրերին Երևանում, անցկացնել մեր կազմակերպության Բարձրագույն մարմնի նիստը և դրանով իսկ խթան հանդիսանալ մեր ինտեգրացիոն գործընթացի խորացման համար: Ինչպես բազմիցս նշել եմ՝ մենք միտված ենք ԵԱՏՄ-ում առավելագույն արդյունավետ աշխատանքի»,- ասաց Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, այս նիստը կարևոր է նաև այն առումով, որ դրան մասնակցելու են երկու  երկրների՝ Իրանի և Սինգապուրի առաջնորդները, որոնց հետ տարվում են ազատ առևտրի ռեժիմ սահմանելու ուղղությամբ աշխատանքներ:

Премьер Пашинян приветствовал участников саммита ЕАЭС
Обращаясь к участникам заседания, премьер-министр Армении Никол Пашинян, как премьер председательствующей и принимающей страны, заявил, что для РА это очень значимое событие.
«Мы очень рады возможности принять высокопоставленных гостей в Ереване, провести заседание Высшего органа нашей организации и тем самым стать стимулом для углубления нашего интеграционного процесса»,- заявил он.
По его словам, это заседание важно и в том плане, что в нем примут участие лидеры двух стран - Ирана и Сингапура, с которыми ведутся работы по установлению режима свободной торговли.