Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունը  ՏԻՄ ընտրութուններում պարտվել է բազմաթիվ համայնքներում
Նախօրեին՝ դեկտեմբերի 5-ին, տեղական ինքնակառավարման մարմինների համամասնական ընտրակարգով հերթական ընտրություններ անցկացվեցին Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Վայոց ձորի և Տավուշի մարզերի 36 համայնքներում, իսկ Արագածոտնի մարզի Արևուտ և Մեծաձոր համայնքներում անցկացվեցին մեծամասնական ընտրակարգով հերթական ընտրություններ:
Արդյունքների համաձայն՝ բավականին համայնքներում Նիկոլ Փաշինյանի "Քաղաքացիական պայմանագիր" կուսակցությունը պարտվել է:
Այդպես, ՔՊ-ն պարտվել է Աբովյանում, որտեղ ըստ ԿԸՀ նախնական տվյալների, ԲՀԿ թեկնածու, Գագիկ Ծառուկյանի մտերիմ Էդուարդ Բաբայանի օգտին քվեարկել է 5231 ընտրող, իսկ ՔՊ-ի օգտին քվեարկել է 4279 ընտրող:
Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն խոշորացված համայնքում ՔՊ-ն ևս պարտվել է՝ գործող քաղաքապետի «Գագիկ Մաթեւոսյան» դաշինքն առաջատար է:
Վեդիում ՔՊ-ն պարտվել է "Հզոր համայնք" կուսակցությանը, որը ստացել է 8668 ձայն, իսկ ՔՊ-ն՝ նախկին մարզպետ Գարիկ Սարգսյանի գլխավորությամբ, ստացել է 7709 ընտրողի քվե:
Վանաձորում առաջատարը «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքն է՝ նախկին քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանի գլխավորությամբ, որի օգտին քվեարկել է 3332 ընտրող։ ՔՊ-ն Վանաձորում ստացել է 2251 ձայն։
Եղեգնաձորում ևս ՔՊ-ն պարտվել է․ բացարձակ մեծամասնությամբ հաղթել է «Դավիթ Հարությունյան» դաշինքը:
Արարատի մարզի Մասիս համայնքում նախնական տվյալներով հաղթել է «Դավիթ Համբարձումյան» դաշինքը: ՔՊ-ն պարտվել է նաև Ապարանում, Գավառում, Վարդենիսում:
Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունը հաղթել է Աշտարակում, որտեղ իշխող ուժի օգտին քվեարկել է 5504 ընտրող, իսկ մրցակիցները՝ ՀՅԴ-ն ու «Հայրենիք» կուսակցությունը ստացել են 541 և 484 ձայն։ Հրազդանում ևս հաղթել է ՔՊ-ն՝ Սասուն Միքայելյանի որդի Սևակ Միքայելյանի գլխավորությամբ:
Մարտունիում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին քվեարկել է 4301 ընտրող։ Վաղարշապատում և Նոյեմբերյանում ևս իշխող ուժը հաղթանակ է տոնում:

Партия Никола Пашиняна проиграла во многих общинах на выборах в органы местного самоуправления
Накануне, 5 декабря, в Армении состоялись очередные выборы в органы местного самоуправления по пропорциональной системе в 36 общинах Арагацотнской, Араратской, Армавирской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской, Ширакской, Вайоцдзорской и Тавушской областей, а в общинах Аревут и Мецадзор Арагацотнской области прошли очередные выборы по мажоритарной системе.
Согласно результатам, во многих общинах партия Никола Пашиняна «Гражданский договор» проиграла.
Так, ГД проиграла в Абовяне, где, по предварительным данным, за кандидата от ППА, бывшего телохранителя Гагика Царукяна Эдуарда Бабаяна проголосовали 5231 избиратель, а за ГД - 4279 избирателей.
В укрупненной общине Нор Ачн Котайкской области ГД также проиграла блоку действующего мэра Гагика Матевосяна.
В Веди ГД проиграла партии «Могучая община», которая получила 8668 голосов, а ГД во главе с бывшим губернатором Араратской области Гариком Саркисяном получила 7709 голосов избирателей.
В Ванадзоре лидирует блок «Мамикон Асланян» во главе с бывшим мэром Мамиконом Асланяном, за которого проголосовали 3332 избирателя. ГД в Ванадзоре получила 2251 голос.
В Ехегнадзоре с абсолютным большинством победил оппозиционный блок «Давид Арутюнян».
В городе Масис Араратской области, по предварительным данным, победу одержал блок бывшего мэра Давида Амбарцумяна.
Правящая партия проиграла также в Варденисе, Гаваре и Апаране.
Партия Никола Пашиняна победила в Аштараке, где за правящую силу проголосовали 5504 избирателя, а за оппозиционные АРФД и партию «Родина» соответственно 541 и 484 избирателей. В Раздане также победила ГД во главе с сыном Сасуна Микаеляна Севаком Микаеляном.
В городах Севан и Мартуни также победу одержала правящая партия или сила, поддерживаемая ею. «Гражданский договор» победил также в городах Вагаршапат и Ноемберян.