Մոլդովայի նախագահը հանդիպել է երկրի հայկական եւ ադրբեջանական համայնքների ներկայացուցիչների հետ
Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչ Գենադի Բաբայանի և Մոլդովայի ադրբեջանցիների կոնգրեսի ներկայացուցիչ Ֆեյրուզ Իսաևի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նախագահի ազգամիջյան հարաբերությունների հարցերով խորհրդական Սերգեյ Միշինը եւ միջէթնիկական հարաբերությունների գործակալության գլխավոր տնօրեն Ելենա Բելյակովան:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն ընդգծել են, որ Մոլդովայի Հանրապետությունը ընդհանուր խաղաղ տուն է բոլոր ժողովուրդների համար, որոնք գնահատում են Մոլդովայի ժողովրդի հյուրընկալությունն ու բարյացակամությունը: Այս համատեքստում կողմերը պայմանավորվել են ապագայում գործադրել բոլոր ջանքերը կոնֆլիկտային իրավիճակներից խուսափելու համար ։
Դոդոնն իր հերթին նշել է, որ Մոլդովայի Հանրապետությունը չեզոք բազմազգ պետություն է, իսկ երկրի ղեկավարությունը կողմ է ազգամիջյան խաղաղության եւ համերաշխության պահպանմանը հասարակության մեջ, որտեղ բոլոր քաղաքացիները միասնական ժողովուրդ են կազմում:

Президент Молдовы встретился с представителями армянской и азербайджанской общин страны
Президент Молдовы Игорь Додон провел рабочую встречу с представителем Армянской общины РМ Геннадием Бабаяном и представителем Конгресса азербайджанцев Молдовы Фейрузом Исаевым. Во встрече приняли участие советник президента по межэтническим отношениям Сергей Мишин и генеральный директор Агентства межэтнических отношений Елена Белякова.
В ходе встречи собеседники подчеркнули, что Республика Молдова является общим мирным домом для всех народов, которые ценят гостеприимство и доброжелательность молдавского народа. В этом контексте стороны договорились в будущем прилагать все усилия для того, чтобы избегать конфликтных ситуаций.
Додон со своей стороны отметил, что Республика Молдова – нейтральное полиэтническое государство, а руководство страны выступает за сохранение межнационального мира и согласия в обществе, где все граждане составляют единый народ.