Կրեմլը հաստատում է. Պուտինի, Փաշինյանի եւ Ալիեւի եռակողմ բանակցությունները կկայանան նոյեմբերի 26-ին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եռակողմ բանակցությունները, որոնք նվիրված են եռակողմ հայտարարության ստորագրման տարեդարձին, տեղի կունենան նոյեմբերի 26-ին Սոչիում, հաղորդում Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
"Ռուսական պետության ղեկավարի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 26-ին Սոչիում տեղի կունենան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եռակողմ բանակցությունները ՝ նվիրված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի եւ բոլոր ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության ստորագրման տարեդարձին", - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ընդգծվում է, որ նախատեսված են նաև Վլադիմիր Պուտինի առանձնազրույցները Իլհամ Ալիևի և Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Առաջնորդները ծրագրում են նախանշել Լեռնային Ղարաբաղում կայունության ամրապնդման եւ խաղաղ կյանքի հաստատման ուղղությամբ հետագա քայլերը, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:

Кремль подтверждает: Трехсторонние переговоры Путина, Пашиняна и Алиева состоятся 26 ноября
Трехсторонние переговоры президента России Владимира Путина, премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева, приуроченные к годовщине подписания трехстороннего заявления, состоятся 26 ноября в Сочи, сообщает пресс-служба Кремля.
"По инициативе главы Российского государства 26 ноября в Сочи состоятся трехсторонние переговоры президента РФ Владимира Путина, президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, приуроченные к годовщине подписания заявления о прекращении огня и всех военных действий в зоне нагорно-карабахского конфликта от 9 ноября 2020 года", - говорится в сообщении.
Подчеркивается, что также предусмотрены отдельные беседы Владимира Путина с Ильхамом Алиевым и Николом Пашиняном. Лидеры планируют наметить дальнейшие шаги по укреплению стабильности и налаживанию мирной жизни в Нагорном Карабахе, сообщает пресс-служба Кремля.