Արարատ Միրզոյանը Անջեյ Կասպրչիկի հետ զրույցում վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել անձնական ներկայացուցչի մանդատից բխող հարցերի լայն շրջանակի: Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ՝ այս համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը։
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքների, տարածաշրջանում տնտեսական կապերի և տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:

Арарат Мирзоян и Анджей Каспршик обсудили вопросы всеобъемлющего урегулирования карабахского конфликта
26 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика. В ходе встречи был затронут широкий круг вопросов, вытекающих из мандата личного представителя.
Арарат Мирзоян подтвердил позицию армянской стороны по всеобъемлющему урегулированию нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув в этом контексте посредническую роль сопредседательства Минской группы ОБСЕ. Были обсуждены также вопросы, связанные с работой Комиссии по делимитации и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном, а также с разблокированием экономических связей и транспортных коммуникаций в регионе.